• Bára Matyášová

Hlavně neváhejte – neboli úplněk ve vahách

Milí jogíni, ve středu nás čeká úplněk ve vahách, tak se pojďme na něj připravit.


Váhy ovlivňují ledviny, močovod, močový měchýř, čištění krve a slinivku. Tyto orgány jsou při úplňku citlivé, proto se snažme o ně pečovat a nezatěžovat je.


Velmi vhodnou ásanou na toto období je pozice kleští neboli Páščimottanásana, která povzbuzuje celkovou životní energii. Stimuluje krevní oběh v zádech a protahuje svalstvo zad i všechny svaly na zadní straně nohou. Tím, že masíruje naše vnitřní orgány, podporuje vylučování a metabolismus, zároveň silně stimuluje endokrinní systém.

Páščimottanásana je vhodná pro ledviny, jejichž činnost harmonizuje. Díky poloze pánve dochází k silné stimulaci pohlavních orgánů, může dojít k zlepšení problémů s impotencí a podpoře libida. Také pomáhá udržovat štíhlou linii.


Pozice kleští patří do kategorie pozic v sedu. Tyto pozice uvolňují tělo, zbavují ho napětí a pomáhají znovu najít ztracenou rovnováhu. Předklony posilují vnitřní orgány a zklidňují nervy, vyrovnávají nepříznivé důsledky stresu.Jelikož úplněk již na nás působí, tak můžete začít ihned 😉.

NAMASTÉ!

22 zobrazení

© 2018 by 

for Milsésia. 

  • Milésia Facebook