• Bára Matyášová

Pozdravte se mnou slunce ;-)!

Taky jste s nadšením vítali dnešní sluneční paprsky stejně jako já 😉? Pokud vám chybí slunce, kterého je v zimě méně, tak si zkusme ráno zacvičit pozdrav slunci a nechejme alespoň rozehřát slunce uvnitř nás.

Pozdrav slunci představuje komplexní protažení těla v předozadním směru, zahřátí a prodýchání. Je dobré cvičit pozdrav slunci naboso, protože tím vyrovnáváme nepříznivé důsledky nošení bot, v přírodě navíc umocníme přímý kontakt se zemí.

A jaké pozitivní účinky nám přinese praktikování pozdravu slunci? Je jich řada, např. zlepšení držení celého těla, zpevnění hrudníku, posílení zápěstí, odstranění bolestí zad, posílení svalstva, zlepšení cirkulace krve, zvýšení kvality krve, posílení činnosti ledvin a zlepšení funkce trávicích orgánů.

Celkově působí pozdrav slunci jako vyvažující technika a s tímto aspektem souvisí i mentální vyvažování.

Pokud praktikujeme pozdrav tváří k vycházejícímu slunci, pak aktivujeme žlázy s vnitřní sekrecí, které jsou citlivé na světlo.

Pozdravem můžeme korigovat i nepravidelnou menstruaci a v počátku těhotenství připravujeme tělo na méně bolestivý a přirozený porod.


Tak to už stojí za to, co myslíte…jdete do toho se mnou 😉?

27 zobrazení

© 2018 by 

for Milsésia. 

  • Milésia Facebook