• Bára Matyášová

Transformační štír

V sobotu nás čeká úplněk ve štíru, štír symbolizuje transformaci, hloubku, nové začátky. Mimoto štír ovlivňuje pohlavní a vyměšovací orgány, močový měchýř, konečník a sexualitu.


Pojďme se tedy na sobotní úplněk připravit z pohledu jógy. Základem jógy je kořenový zámek (múlabhanda), který se používá při většině ásan. Jde o zapojení svalů pánevního dna. Používání kořenového zámku nám zaručí pevnou stabilitu, jak psychickou, tak fyzickou.

Tato bandha se používá pro posílení pánevního dna, prokrvení v oblasti pánve, též zklidnění a uvolnění mysli. Správná práce s pánevním dnem znamená práci s vylučováním a sexualitou, což je v mnoha společnostech tabu.

Výhodou je, že s pánevním dnem můžete pracovat kdykoliv a kdekoliv…třeba v práci, na zastávce autobusu či na kávě s přítelem :-)…pouze pozor na urputný výraz obličeje, který by vás mohl nechtěně prozradit :-). Kdyby vám spodní zámek napoprvé nešel, vyzkoušejte trik, když pijete brčkem, tak automaticky svaly pánevního dna zapojíte. Vyzkoušejte to 😉.


Co se týče klasických jógových pozic, tak je velice vhodná pozice kleští, která harmonizuje celou dráhu močového měchýře. Pokud si pozici kleští nepamatujete, nahlédněte do staršího článku. Další vhodné pozice, které stimulují pohlavní orgány a žlázy jsou Matsjéndrova nebo Maričiho.

(Matsjéndrova pozice, zdroj uihere.com)

(Maričiho pozice, zdroj uihere.com)


Dopřejte si nový začátek s jógou, dopřejte si transformaci vašeho těla a mysli ve znamení štíra. NAMASTÉ 😉!

30 zobrazení

© 2018 by 

for Milsésia. 

  • Milésia Facebook