Pilates Reformer

Reformer je stroj, původně navržený J. Pilatesem, který umožňuje širokou škálu stabilizačních, posilovacích a protahovacích cviků. Je to pohyblivá plošina spojená s několika pružinami o různé síle. Díky pružinám, které vytváří postupný odpor, dostává Vaše svalstvo potřebnou sílu a délku v tahu, což je pro tělo ideální. Vzhledem k tomu, že zde nedochází k fixaci trupu a izolovaným pohybům (jako je tomu např. v posilovně), cvičí stále celé tělo jako celek a umožňuje efektivnější dosažení výsledků. Svaly se nezkracují, jsou silné a pružné zároveň.

Reformer usnadňuje provádění cviků a pomáhá správnému držení těla. Je vhodný jako porehabilitační cvičení (ať už po úrazech nebo např. po endoprotézách kyčle), protože nedochází k zatěžování kloubů. Posiluje střed těla, zádové a hýžďové svalstvo, ale i paže nebo dolní končetiny. Zlepšuje flexibilitu, stabilitu a výkonnost a tím pomáhá předcházet zranění. Proto je stále více využíván profesionálními sportovci i širokou veřejností.

Na stroji Allegro Reformer probíhají individuální nebo semiprivátní lekce sestavené na míru na základě postulární analýzy pro Vaše specifické potřeby. 

Tip lektorky: Využijte možnost semiprivátních lekcí s  Vaším partnerem/partnerkou či kamarádem/kamarádkou a dopřejte si výhody individuálního tréninku za přijatelnější cenu. Každý cvičící dostává individuální pokyny a korekce dle jeho potřeb. Zacvičíte si ve dvou na reformeru i na po podložce s využitím pomůcek jako foam roller, magic circle, flex band, overball nebo tonning balls  aj.

© 2018 by 

for Milsésia. 

  • Milésia Facebook